Kelime Bulma Oyunu

03.08.2020
209
Kelime Bulma Oyunu
REKLAM ALANI

Kelime Bulma Oyunu

Kelime Oyunu ile ilgili çalışma sayfamıza hoşgeldiniz.Bu oyunda amacımız çocukların sözel zekasını geliştirmek üzerine olacak.Kitap okumak yazı yazmak yanında bulmaca çözmek de sözel zekamızı geliştirmek için çok önemli bir faktördür.

Sözel zekâ, en basit tanımla bizim kelimelerle, cümlelerle kendimizi, yaşamımızı nasıl anlatabildiğimiz, nasıl iletişim kurabildiğimiz ile ilgili zekâ yetimizdir.

Sözel Zekamızı Geliştirmek için şunları yapabiliriz;

1.Çok okuyun

Sözel zekayı geliştirmenin en keyifli yollarından biri de okumaktır. Dergi, gazete ya da kitap … Ne okursanız okuyun sözel zekanıza çok önemli bir katkı yapmış olacaksınız.Okuma yaparken okuduğunuz bilgiler mutlaka sizi biraz düşündürmesi gerekir. Hatta okuduktan sonra anladıklarınızın kısa bir özetini yazmak  size çok şey katacaktır.

2.Yazı yazın

Çocukların zekasını geliştirmenin en önemli yollarından biri de kendi duygu ve düşüncelerini başından geçen olayları günlük olarak yazıya dökmeleri olacaktır.Bu da çocukları farkında olmadan sözel zekalarının gelişmesine çok büyük katkıda bulunacaktır.

3. Bulmaca Çözün

Bulmacanın bir çok faydası olduğunu unutmamak gerek ;Bunlardan en önemlisi  karşılaşılan birçok kelime, sahip olunan sözcük hazinesini ve konuşma dilinin kalitesini yadsınamaz şekilde artıracak olmasıdır. Bu gibi çalışmalarımızda da bunu hedeflemiş bulunmaktayız

Ayrıca  sözel dil gelişimi  iyi olan  çocukların çözümler üretmede, anlamada ,hızlı karar verme yetisinde çok geliştikleri görülecektir.

Kelime Bulma Etkinliği

Kelime Bulma Oyunu

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

 Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

APARTMANLAR 1.ETKİNLİK ÇALIŞMA SAYFASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

 TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR

DOSYAYI İNDİR
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.