3.Sınıf Dört İşlem Problemleri 2

15.07.2020
238
3.Sınıf Dört İşlem Problemleri 2
REKLAM ALANI

                           Dört İşlem Problemleri 2

3.sınıf çarpma işlemi ile ilgili problemleri bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.Umarım bu çalışmada bilgilerinizi zenginleştirebileceğiniz öğrenme kalitenizi artırarak düşünmeyi ve daha çok aktif olmayı sağlayacak sorularla karşılaşmanızı sağlayabilmişizdir.
Ülkemizdeki ilkokul öğrencilerinin matematiksel problem çözme becerilerinin belirlenmesi ve geliştirilmesine katkı sağlamak; öğrenci, öğretmen ve velilerimizi desteklemek amacıyla etkinlikler,sorular ve testler hazırlamaya devam edeceğim.Umarım bütün öğrencilerimize faydası dolunur
Unutmayalım ki Matematik, problem çözme ile doğrudan ilgilidir. “ Problem çözme süreci nasıl işler?” bu, oldukça önemlidir. Çünkü, matematiksel bir bilgiyi almak ve bu bilgiler arasındaki ilişkiyi kurmak, öğrenci problem çözerken ortaya çıkar.
Öğrenci, işlem yaparken işlemin nedenini bilmeyi düşünmez. İşlemi nasıl yapacağını düşünür. Problem çözme,kavrama ile ilgilidir. Öğrenci yaptığı işlemin ne zaman kullanılacağını kavrayamamışsa problem çözerken zorlanacaktır.
İşlemlerin hepsini doğru yapan bir öğrencinin problemleri de çözebileceğini beklemeyin. Problemde hangi işlemi niçin kullandığını kavramışsa o zaman çocuğunuz problem çözmekte zorlanmaz.
Bir problemi okuduğu zaman hangi işlemi kullandığını söylediğinde bunun nedenini mutlaka sorun. Verdiği cevap doğru da olsa, “ Neden topluyorsun?” veya “ Neden çıkarıyorsun?” sorularının cevabını alabiliyorsanız çocuğunuz problemi ve çözerken kullandığı işlemi kavramıştır.

Problem çözmede diğer önemli bir adım,

problemde verilenlerin ve ne istendiğinin mutlaka yazdırılmasıdır.Ayrıca problemlerin görselleştirilmeside problemlerin kavranmasında çok önemlidir?
Matematik problemleri çözmeniz veya bir konuya çalışmanız gerektiğinde dikkatinizin dağılmayacağı, sakin bir yerde soruyu çözmeye çalışmak dikkatimizi sağlamada bize çok yardımcı olacaktır.
3. sınıf dört işlem gerektiren problem çözmek ;problem kazanımlarıyla ilgili eksik öğrenmeleri belirlemeye yöneliktir. Bölme işlemine geçmeden önce sitemizdeki çarpma işlemi ile ilgili soruları mutlaka çözelimZorlandığınız sorularda aileniz ve öğretmenlerinizden yardım alarak konuyu daha iyi pekiştirip kendinizi geliştirebilmenizi umuyoruz.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

3.Sınıf Dört İşlem Problemleri 1 sorularını görmek için tıklayınız.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

    TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

 

DOSYAYI İNDİR
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.